Funkcjonalna i przyjazna w obsłudze platforma e‑learningowa, umożliwiająca efektywne przeprowadzanie szkoleń i zarządzanie procesami nauczania online

Platforma e-learningowa Skilltom LMS to nowoczesne rozwiązanie służące do zarządzania procesami kształcenia online przy wykorzystaniu wielu funkcji takich jak np. zarządzanie użytkownikami, zamieszczanie i przypisanie szkoleń, ścieżki szkoleniowe, raportowanie i wiele innych. Oferowana przez nas platforma spełnia różnorodne potrzeby organizacji, od najbardziej podstawowych potrzeb szkoleniowych, aż po zaawansowane włączając w to procesy zarządzania rozwojem zasobów ludzkich (HRM).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania pełnej oferty i dostępu demonstracyjnego platformy Skilltom LMS

Kontakt

Dla kogo

Platforma LMS Skilltom sprawdza się bardzo dobrze zarówno w środowisku biznesowym, jak i edukacyjnym, w sektorze prywatnym i publicznym. Budowa i funkcjonalności pozwalają na elastyczne korzystanie z systemu w sposób dogodny dla dużej części projektów e-learning. Platforma została stworzona głównie z myślą o przeznaczeniu dla średniej wielkości wdrożeń (od kilkuset użytkowników do kilkunastu tys. użytkowników). Z uwagi jednak na swoją elastyczność i możliwości, doskonale sprawdza się także w mniejszych wdrożeniach jak i w szczególności dużych wdrożeniach na kilkadziesiąt (i więcej) tysięcy użytkowników. Moduły zarządzania strukturami użytkowników w doskonały sposób wspierają zarządzanie dużymi organizacjami z rozbudowaną strukturą jak korporacje czy instytucje publiczne.

Dlaczego

Cechy i funkcjonalności

Kontakt

Poniższa lista prezentuje część funkcjonalności dostępnych w poszczególnych wersjach naszej platformy wraz z ich skróconym opisem. Aby zapoznać się z pełną listą funkcjonalności, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Dzięki opcji „przeciągnij i upuść” zarządzanie systemem staje się proste i przyjemne, zarówno użytkowników o niewielkiej biegłości technicznej, jak i osób o kompetencjach technicznych. Pozwala na szybkie dostosowanie wyglądu i użyteczności platformy do indywidualnych potrzeb.  Administrator ma możliwość pełnej kontroli dostępu poszczególnych modułów i funkcji.

Pełne wsparcie przy zarządzaniu użytkownikami, pozwala efektywnie zarządzać zarówno małymi jak i dużymi ilościami użytkowników (kilka tysięcy i więcej). Tworzenie użytkowników może odbywać się manualnie, za pomocą importu z pliku CSV lub przy wykorzystaniu metod integracji.

Grupy pozwalają na podział użytkowników wg własnych kryteriów (np. grupa szkoleniowa) i masowe przydzielanie odpowiednich zasobów (kursów, lekcji).

Gałęzie pozwalają na podział użytkowników platformy w zależności od potrzeb (np. działy, oddziały, lokalizacje, odrębne organizacje). Stanowią szczególną pomoc przy zarządzaniu dużymi ilościami użytkowników w różnych działach lub lokalizacjach. Funkcja ta jest także często wykorzystywana przez naszych klientów do tworzenia odrębnych organizacji na platformie, gdzie każda z organizacji może mieć swój własny adres, szablon, administratora. To powoduje, że na jednej platformie może znaleźć się kilka lub więcej firm, z oddzielnymi dostępami.

Przegląd i edycja przejrzystej struktury użytkowników w oparciu o  drzewo gałęzi, do których przydzieleni są użytkownicy.

Możliwość tworzenia dowolnej ilości kursów z zawartością lekcji i modułów, które uporządkowane są przy pomocy kategorii. Do każdego kursu lub lekcji można przydzielać użytkowników indywidualnie lub  w formie grup. Istnieją możliwości ustalenia harmonogramu kursów/lekcji, reguł dostępu, czasu dostępu i wiele innych.

Dostępne funkcje lekcji w zaawansowanym stopniu wspierają organizację szkoleń stacjonarnych i blended learning. Administrator podczas tworzenia lekcji określa jej typ z pośród dostępnych (e-learning, blended learning, stacjonarne). Dla szkoleń stacjonarnych istnieje możliwość ustalenia terminu, opisu, lokalizacji, przyporządkowania szkoleniowców, dodania materiałów, komunikowania się z użytkownikami za pomocą modułu wiadomości, odznaczenia listy obecności i postępów,  zebrania ankiet, wygenerowania certyfikatów, przeprowadzenie testów i wiele innych.

Platforma oferuje wiele wbudowanych raportów, możliwych do przeglądu online za pomocą tabeli, wykresów oraz do pobrania w formie załączników (PDF, Excel).  Podstawowe raporty to przede wszystkim: raporty użytkowników, lekcji, kursów, grup, gałęzi, testów, raporty aktywności w systemie i inne. W przypadku braku odpowiedniego raportu, istnieje możliwość utworzenia dedykowanego raportu za pomocą modułu.

Administrator i szkoleniowiec mogą podglądać i kontrolować postęp użytkownika w kursach i lekcjach oraz  przydzielać odpowiednie oceny. Wizualne wskazówki informują użytkownika o jego aktualnej pozycji w kursie i jego postępach.

Platforma oferuje wiele możliwości komunikacji z użytkownikami. Główne z nich to:

  • Moduł wiadomości
  • Kalendarz
  • Ogłoszenia
  • Udostępnianie plików
  • Forum
  • Czat
  • Komentarze do treści

Tworzenie specjalnych powiadomień mailowych,  które uruchamiają się pod wpływem wybranego zdarzenia w systemie (np. przypomnienie o kończącym się terminie zaliczenia kursu, powiadomienia we wskazanym terminie itp.).  Moduł powiadomień (w połączeniu z modułem wiadomości) mogą być także wykorzystywane na potrzeby tworzenia newsletterów i autoresponderów.

Tworzenie, zarządzanie, kategoryzowanie, przypisywanie umiejętności użytkownikom w systemie z dodatkową oceną punktową.
Tworzenie stanowisk pracy z przydziałem do konkretnych działów organizacji oraz przydział ich do użytkowników.
Mechanizm grywalizacji pozwala na przydzielanie punktów użytkownikom w zależności od aktywności na platformie, postępów w szkoleniu, uzyskanych wyników itp. Na tej podstawie możliwe jest przydzielanie poziomów i odznaczeń.

Reguły pomiędzy kursami, lekcjami i jednostkami zwiększają kontrolę dostępu do odpowiednich treści, a tym samym pozwalają również na projektowanie ścieżek szkoleniowych (dostęp do kursu/lekcji/jednostki możliwy do uzyskania po zaliczeniu kursu/lekcji/jednostki/testu itp.)

Platforma zawiera rozbudowany wizualny edytor treści i wewnętrznej obsługi obrazów, dźwięku, wideo, flash lub java. Dzięki temu możliwe jest samodzielne tworzenie kursów z wykorzystaniem wielu zasobów.

Rozszerzone filtry i wyszukiwarki pomagają w zarządzaniu platformą z zawartością dużych ilości użytkowników i zasobów szkoleń. Wyszukiwarka systemu dostępna w każdym miejscu pozwala na łatwe wyszukanie dowolnych informacji i danych.

Umożliwia swobodną organizację i udostępnianie plików dla odpowiednich użytkowników na platformie oraz w ramach poszczególnych kursów.

Wygodny w obsłudze system pozwala na budowę różnego rodzaju testów i quizów na podstawie stworzonej wcześniej bazy pytań.

Więcej informacji nt. testów znajduje się na stronie http://skilltom.pl/testy-wiedzy/

Możliwość tworzenia ankiet na bazie różnych rodzajów pytań, publikowanie i analiza wyników.

Możliwość szybkiego importu oraz eksportu treści w standardzie SCORM.

Tworzenie i przydzielanie certyfikatów (wg przygotowanych szablonów) na bazie postępu użytkownika.

Moduł ecommerce pozwala na zamawianie kursów i automatyczne przydzielenie dostępu po płatności za pomocą zintegrowanego systemu dostępnego w Polsce i za granicą (Payu, Paypal).

Moduł do zarządzania spotkaniami organizowanymi przy pomocy cenionego i popularnego narzędzia wideokonferencji (Clickmeeting). W ramach lekcji możemy założyć spotkanie z ustaloną datą, zaprosić poszczególnych użytkowników i uruchomić spotkanie na żywo (prezentacja na wirtualnej tablicy, rozmowy tekstowe, głosowe, wideo i inne).
Moduł do zarządzania lokalizacjami oraz rezerwacjami terminowymi dla poszczególnych lokalizacji.
Platforma obsługuje kilkadziesiąt wersji językowych. Administrator ma możliwość modyfikacji plików językowych w przypadku potrzeby dostosowania wybranych zwrotów. Wybierany jest domyślny język platformy, kursów, lekcji, gałęzi oraz możliwość wyboru indywidualnego języka dla każdego użytkownika.

Dostęp do kodu źródłowego, możliwość skorzystania z API, LDAP, pozwalają na łatwą integrację i wymiany danych z innymi systemami.

Platformę można rozbudować za pomocą dodatków zwanych modułami. Istnieje zestaw gotowych modułów do zastosowania jak i możliwość utworzenia nowych.

To tylko część cech i funkcjonalności, jakie dostępne są na oferowanej przez nas platformie. Istotnym jej aspektem są możliwości rozbudowy o nowe funkcjonalności z dostosowaniem do potrzeb Państwa wdrożenia. Z chęcią tworzymy nowe moduły, dostosowania, integracje, szablony w odpowiedzi na istniejące zapotrzebowanie.

Możliwe zastosowania

Platforma e-learningowa Skilltom LMS w większości przypadków wykorzystywana jest do zarządzania procesem nauczania online przy pomocy szkoleń e-learningowych. Z uwagi na oferowane funkcjonalności i elastyczność (w szczególności możliwości rozbudowy) może także znaleźć szersze zastosowanie w dodatkowych obszarach. Poniżej wymienione są niektóre z nich:

  • System zarządzania wiedzą
  • System wsparcia w zarządzaniu szkoleniami stacjonarnymi i blended learning
  • System wspomagający sprzedaż i udostępnianie kursów online
  • System wsparcia w zarządzaniu wideokonferencjami (integracja z narzędziami wideokonferencji)
  • System do testów wiedzy
  • System grywalizacji
  • System nauczania społecznościowego
  • System tworzenia treści
Strefa demo

Dostęp do wersji demonstracyjnej platformy e-learning uzyskasz za pomocą naszej strefy demo

Strefa demo

Wsparcie na każdym etapie

Modele zastosowania

Platforma e-learningowa  możliwa jest do zastosowania w kilku modelach w tym przede wszystkim modelu dzierżawy i wdrożenia. Możliwe jest również zastosowanie elastycznego modelu w zależności od specyficznych potrzeb (jak np. hostowanie dedykowanej platformy). Po prawej stronie opisane są modele dzierżawy i wdrożenia.

Kontakt

Powyższy opis stanowi jedynie ogólny zarys oferowanych możliwości. W przypadku posiadania dodatkowych pytań dotyczących oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub mailową:
e-mail: kontakt@skilltom.pl

[contact-form-7 id=”11696″ title=”Kontakt w sprawie oferty”]
Kontakt